Ventilatsiooni puhastus

Kuidas toimub ventilatsiooni puhastus ning miks ventilatsioone üldse puhastada

Ventilatsiooni puhastus

Köögiventilatsioon peab oma ülesandeid tõhusalt täitma. Et köögist halva lõhna eemaldavate süsteemide jõudlusega ei tekiks probleeme, on vaja aeg-ajalt neid puhastada.

ventilatsiooni puhastamine, köögiventilatsiooni puhastamine, ventilatsiooni puhastus

Ventilatsiooni tüübid

Köögi ventilatsioonisüsteem võib olla:

Loomulik ventilatsioon, see tähendab erirõhu tekitamise tõttu ruumi värske õhu sissevoolu ja siseõhu väljavoolu tagamine;

Värseõhuklapiline ventilatsioon, eeldades, et kopitanud õhu surub ruumist välja värske hapniku voog;

Väljatõmbeventilatsioon, mille ülesandeks on toast vana õhu välja tõmbamine ja rõhu vähendamise tõttu uut õhu sissevoolu tagamine;

Sissepuhke- ja väljatõmbeventilatsioon, nähes ette spetsiaalse aparaadi paigaldamise tõttu õhu liikumist ja ainevahetusprotsesse.

Enamikus korterelamutes ja eramajades tehakse ventilatsiooni loomulikuks. Sellist süsteemi peetakse lihtsaks, kuna see võimaldab teil akende ja uste kaudu õhku välja- ja sisse tõmmata. Sellisel juhul asetatakse seina ülemisse ossa alati restiga auk, mille kaudu ruumist pääseb välja enam hingamiseks sobimatu õhk.

ventilatsiooni puhastamine, köögiventilatsiooni puhastamine, ventilatsiooni puhastus

Ventilatsiooni ummistumise põhjused

Peamine probleem, mille tõttu ventilatsioon ei tööta nagu peab, on süsteemi harude saastumine, kust heitõhk läheb tänavale. Õhumasside teel tekivad takistused tolmu, rasva ja tahma sadestumise tõttu ventilatsioonikanalite seintele. Kanalisisene mustuskiht on üsna paks, kuna paljud omanikud neid kunagi ei puhasta, piirdudes tolmu välispinnast pühkimisega.

Vanades hoonetes võib köögi halva ventilatsiooni põhjustada õhukanalite müüritise hävitamist. Probleem on tavaliselt seotud pikaajalise kokkupuutega veega, mis sattub kanalite seintele ülevalt või vannitoast. Sel põhjusel on ventilatsioonivõll blokeeritud ja õhuvahetus on häiritud. Sama nähtuse põhjustab herilaste ja lindude tungimine õhukanalitesse. Mõnikord lakkab ventilatsioon oma ülesannetega toime tulema ruumide omanike süü tõttu. Me räägime ebaõnnestunud katsetest korteri paremaks muuta ja selle ruumi laiendada, hävitades ääre, milles ventilatsioonikanalid asuvad. Sellise remondi tagajärjel lakkab värske õhk voolama teistel korrustel asuvatesse korteritesse.

Ventilatsioonikanali töö kontrollimine

Enne ventilatsioonivõlli puhastamist peate kõigepealt veenduma, et õhukanalite töö on tõesti häiritud. Selleks võite kasutada põlevat tiku - viia see restile ja vaadata, kas leek kõrvale kaldub. Kui seda ei juhtu, töötab ventilatsioonisüsteem halvasti.

Kui te soovite oma ala parimat, oma ventilatsiooni puhastama, siis vaadake kliimakaubamaja pakkumist ventilatsiooni puhastus

Kommunaaltöötajad ei soovita ventilatsioonisüsteemide toimimist sellisel viisil hinnata, kuna see on ohtlik. Fakt on see, et peamiste gaasiga varustatud hoonetes tekivad gaasilekked, mis lekkivad täpselt õhukanalisse. Kui viite leegi ventilatsioonivõllile, kus gaas pole veel välja pääsenud, võib tekkida plahvatus.

Gaasimehed soovitavad kasutada ventilatsiooni kontrollimiseks ohutut meetodit:

lõigake ajalehest 30 cm pikkune ja 3 cm laiune pabeririba;

viige pabeririba ventilatsioonivõlli resti juurde, sulgege ruumis aknad ja uksed;

pöörake tähelepanu sellele, kas pabeririba tõmbub resti poole.

Kui riba tõmbub resti poole, ei tohiks te ventilatsiooni funktsionaalsuses kahelda. Õhukanali vajaliku reaktsiooni puudumisel peaksite puhastama ventilatsioonisüsteemi.

Ventilatsiooni ja korstnate puhastamise ja desinfitseerimise meetodid

Köögi ventilatsioonikanali seinte iseseisvaks puhastamiseks võite kasutada erinevaid vahendeid. Tavaliselt viiakse õhukanalite töö taastamiseks läbi mehaanilist puhastust.

Mehaaniline puhastus

Kõige populaarsem viis ventilatsioonisüsteemi puhastamiseks. Selleks kasutage tolmuimejat, mustuse eemaldamiseks väikest spaatlit ja pika käepidemega harja.

Mehaanilise puhastuse sammud

Mehaaniline puhastamine tähendab üsna lihtsat protsessi: seinast, millele ventilatsioonigrill on kinnitatud, on vaja ära viia pliit ja teine köögifurnituur. Põrandale tuleb asendada ajalehte, et teisi pindu mitte määrida. Seejärel on vaja tagada vaba juurdepääs õhukanali mis tahes sektsioonile, eemaldada grill ventilatsioonikanali sissepääsu juurest ja pesta pulbri ja kaabitsaga või asendada see uuega. Samuti on vaja kindaid kandes eemaldada praht ventilatsioonivõllist, puhastada kaabitsaga kanali seintelt mustust ja rasva, seejärel panna tolmuimeja voolikut ventilatsiooniavasse ja kasutada seda seal umbes 5 minutit. Lõppude lõpuks on vaja pühkida niiske lapiga käega ligipääsetav ala, desinfitseerida ja seejärel sulgeda ventilatsioonikanali sissepääs grilliga.

Õhuringlus

Teine võimalus ventilatsiooni taastamiseks on õhuringluse parandamine. Asjaolu, et ruumis on õhumasside liikumisega probleeme, võib osutada paberitükile, mida ei tõmmata ventilatsioonirest, kui uksed on toas täielikult avatud. Kehva õhuringluse probleem lahendatakse tavaliselt ukse ja põranda vahe laiendamisega 4 cm-ni.

Täiendav väljatõmbesüsteem

Kui õhuvoolu paranemine pole olukorda muutnud, on soovitatav köögis paigaldada täiendav väljatõmbesüsteem. Selleks tuleb ventilatsioonikanalisse kinnitada elektriga töötav ventilaator. See seade tõmbab ruumi värsket õhku.

Iga korteri- või majaomanik on kohustatud insenerisüsteemid puhtana hoidma. Selleks peate teadma, kuidas eemaldada ventilatsioonivõllilt mustust ja perioodiliselt täita määratud ülesandeid.

Ventilatsiooni puhastus telli oma ala eksperdilt. Vaadake pakkumist ventilatsiooni puhastamine kvaliteetselt ning tunnustatud teenusepakkujalt. Ventilatsiooni puhastamine pole kunagi olnud nii lihtne! Kui teil on ventilatsioonisüsteemide puhastamisega seotud küsimusi, võite ka meie poole pöörduda. Aitame teid kõigi ventilatsiooni ning õhksoojuspumpasid puudutavate küsimustega.